В последно време при съвременните жилища се оформя едно общо дневно помещение, в което се вместват различните по функция зони – кухненски и трапезарен кът, гостна и дори спалня. Представяме ви няколко практични идеи по темата, които са реализирани по идейни проекти.
Интериорните решения представени тук са изключително добре подбрани. Те представляват реална възможност за всеки от вас, тъй като са лесно приложими във всеки един съвременен дом.
Устроените отделни зони имат логична връзка по между си, а интериорът им, колкото и да е различен, защото става дума за кътове с различни функции е общ и хармоничен – като обстановка, атмосфера и стилово отношение.
Идеята, която се следва е да се създаде една обща цялостна композиция, макар и с отделни функционални компоненти. Именно за това пространството трябва да бъде правилно усвоено. Обособяването на отделните зони трябва да става на най-подходящите кътчета в помещението, така, че да бъде удобно и за домакинята и за семейството, и дори за поканените гости. Независимо дали е със сравнително скромна площ, ако се подходи гъвкаво, пак може те да се устроят комфортно, без да е необходимо мебелите да се подредени наблъскани близо един до друг. Всичко зависи от успешното и предварително планиране, базирано на добри идеи, както разбира се и от общата концепция.
Разбира се при обзавеждането на дневния ви тракт имат значение и специфичните му особености. Използвайте всяка чупка, функционална колона, или естествена ниша, като предимство при разполагането на елементите. Като се започне с антрето и се стигне до спалнята – всичко трябва да е предварително прецизирано. В зависимост и от цветовата гама на стените и пода, мебелите трябва също да са подходящо тонирани.
В дневната ви цветовете трябва да са дискретни и почти незабележими. Това е начинът да се откроят отделните дизайнерски решения на елементите. Тук се усеща премереният вкус по отношение и на цветове, и на стила на мебелите. Изберете леки оттенъци на кремавото, бежовото и резедата, умело съчетани с бялото. Холната част да е интегрирана в един край на помещението така, че чрез ъгловия диван да се обособи едно удобно кътче за почивката ви. Модулната конструкция трябва да е ситуирана плътно до една от дългите стени. Така се освобождава място за свободно движение в центъра на пространството. Всички елементи трябва да имат идентичен дизайн в минималистичен стил, така че да има логична връзка между отделните зони. Помещението идейно трябва да е разделено на части, които какта да са отделни, така и да са взаимно свързани. За да се обособи например, кухненския кът, стените в предходната зона трябва да са декорирани със стилизирани растителни орнаменти. Заедно с това в модулната система е добре да са съчетани отново подбираните основни цветове. Макар и скромна, тя е функционална и практична. Множеството вътрешни отделения и лавици гарантират място и за чашите, и за съдовете и за аксесоарите. Практично решение е оформеният симпатичен трапезен кът, разположен съвсем близо до нея.
Спалнята ви трябва да е решена стилно и с мярка. Голямото удобно легло заема една голяма част от пространството в тази част. То е напълно компактно, защотото от двете му страни са интегрирани шкафчета, опиращи до стените. Дизайнът му е съвременен и ефектен, следващ избрания от вас стил. И тук да се преплитат успешно основните цветове- бежово, кремаво и резеда. Модулната композиция, която оформя своеобразен гардероб е достатъчно многофункционална, за да прибере и дрехи, спално бельо и принадлежности.